Výběr jazykové školy pro děti

Vzdělání

Jakou metodou se bude mé dítě učit?

Dětští psychologové doporučují výuku, při níž si dítě cizí jazyk osvojuje podle stejných principů jako mateřštinu – hrou, říkánkami a písničkami. Učební proces je rychlejší, když při výuce dochází ke stimulaci všech smyslů. „Čím více smyslů děti při výuce zapojují, tím je výuka efektivnější. Děti by se měli anglickému jazyku věnovat několikrát v týdnu – alespoň jednou týdně v jazykové škole s učitelem, doma by si pak měli procvičovat učivo pravidelně při poslechu nahrávek z CD disků, které jsou součástí výukových materiálů.

hledání na globusu
Kdo bude učit mé dítě?

Dětská duše vyžaduje citlivý přístup zkušeného pedagoga, který ví, jak s dětmi pracovat, jak je povzbuzovat, motivovat, jak dokázat, aby se těšily do každé další hodiny. Samozřejmě musí disponovat výjimečnou znalostí cizího jazyka.

školní třída
Jaké materiály bude mé dítě při výuce používat?

Kvalitní materiály jsou nezbytnou součástí každého výukového programu. Měly by obsahovat nejen tištěné podklady, jako jsou pracovní sešity, ale také autentické zvukové nahrávky v podobě CD a DVD nosičů. Pro dítě musí být maximálně atraktivní a současně by měly respektovat úroveň jeho znalostí. Stále větší uplatnění nacházejí při výuce také tablety a chytré telefony, které se používají v rámci tak zvané rozšířené reality. Přibývá také aplikací, jež lze stahovat do tabletů a telefonů. Všechny tyto technické prvky děti využívají při učení angličtiny interaktivně a plynule navazují na výuku s učitelem.

Budou s mým dítětem ve skupině i další žáci?

Individuální výuka je vhodná pro dospělé. Děti jsou od přírody soutěživé a milují kolektiv. Výuka v malé skupince je proto velkou výhodou. Dochází k žádoucí interakci, a vyučovací hodina děti baví. Ideální jsou výukové skupiny pro čtyři až osm dětí.


Jakou motivaci k učení bude mít mé dítě?

Základním pravidlem je chválit, protože pocit úspěchu motivuje každého. Dítě se nebude ostýchat, jestliže se bude učit v pozitivním prostředí plném bezpečí, jistoty a důvěry.

Výběr jazykové školy pro děti
Ohodnoťte příspěvek
">