Kde můžete získat peníze na svůj projekt?

Www

Finance jsou důležitá a nezbytná věc, když máte nápad. Svůj projekt většinou jinak zrealizovat nemůžete. Nechcete si hned brát půjčku? Žádný div. A hlavně si ji brát ani nemusíte. V Čechách najdete několik variant, díky kterým získáte to, co potřebujete.
 design mobilu

Hithit

Ideální samozřejmě je, když finanční prostředky získáte přímo od normálních lidí. Portál Hithit se řadí mezi největšího poskytovatele těchto služeb. Podařilo se jim vybrat již přes 28 milionů a každým měsícem tato částka narůstá zhruba o milion a půl. To jsou neuvěřitelná čísla. A není se čemu divit, protože tuto platformu u nás zná prakticky každý.
 
Proces je snadný. Zaregistrujete projekt, určíte si cílovou částku a produkty či služby, které nabízíte přispívajícím. Ti si za své peníze užijí to, co si sami vyberou. Ke každému produktu uvedete cenu. Když vyberete cílovou částku, zašlete dané věci a získáte sumu, kterou jste vybrali. Hithit si z úspěšně dokončeného nápadu bere devět procent jako provizi.
 

Startovač a Everfund

Tyto dvě platformy fungují na stejném principu jako Hithit. Startovač si účtuje 5 až 9 procent jako provizi. A i když se tu vybrala jen asi polovina toho, co na předchozím, událo se tu něco skvělého. Možná jste slyšeli o žlutých trabantech, kteří objeli celý svět. A právě na Startovači se na projekt Trabantem napříč Tichomořím se vybralo celých 2,8 milionu korun.
 
Everfund účtuje poplatek 8 procent z úspěšně ukončených idejí. Stejně jako jinde i zde máte jasně stanovená pravidla ohledně doby vybírání a poskytovaných odměn dárcům. Nabízet například nemůžete alkoholické nápoje, živé organismy apod.
 zrzadlový hrneček

Před zahájením plánujte

Chcete skutečně uspět a vybrat cílovou částku? Pokud ano, tak se před počátkem dobře zamyslete nad odměnami a financemi, které skutečně potřebujete. Nedávejte tam příliš mnoho, ale ani málo. Ani jedno z toho vám nepomůže. Teď už se jen stačí do toho pustit a držet si palce.